W Kępicach znowu jeździ taksówka!

27 lipca 2015r. | Drukuj

Na zakupy, do rodziny, na imprezę – w Kępicach można podróżować taksówką. Taksówkę uruchomił Artur Sułkowski, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Ostatnie taksówki przestały jeździć w Kępicach 22 lata temu – w 1993 roku.

fot. bogatynia.pl

fot. bogatynia.pl

– Serdecznie zapraszam do korzystania z naszych usług, dowieziemy pasażerów w każde miejsce, jakie wskażą na terenie gminy i całego kraju– mówi Sułkowski.

„Ludzie mieli pieniądze, ale nie było samochodów”

– Był taki czas, że w naszej gminie było aż sześć taksówek – mówi jeden z ostatnich taksówkarzy Bernard Jagielski z Kępic. – Ludzie mieli pieniądze, ale nie było samochodów, było też trudniej dostać się do większych miejscowości. Woziliśmy pasażerów nie tylko po gminie Kępice, ale po całej Polsce – dodaje.

Problemy przyszły na początku lat 90, gdy podrożała benzyna i przyszły trudne czasy

– Ja przestałem jeździć na taksówce w 1993 roku. Ale pamiętam, że były czasy, że mieliśmy aż sześciu taksówkarzy – w tym bagażówki – mówi pan Bernard.

Pan Jagielski jeździł trzema Fiatami 125 p.


Opublikowano w: MotoGKSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz