Tłumy żegnały ks. Jana Giriatowicza. Kapłan odchodzi na emeryturę

20 lipca 2015r. | Drukuj

W niedzielę w Kościele św. Jacka w Słupsku odbyła się uroczysta msza święta związana z przejściem na emeryturę ks. Jana Giriatowicza. Legendę Słupska żegnali słupszczanie, parlamentarzyści, samorządowcy oraz biskup Edward Dajczak.

fot. Radio Koszalin

fot. Radio Koszalin

– 77-letni człowiek nie będzie remontował plebanii, nie będzie zajmował się takimi rzeczami, trzeba mieć miłosierdzie dla niego. On będzie dalej w Słupsku, będzie ze sowimi ludźmi, trudno wyobrazić Słupska bez księdza Jana – mówił biskup Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Ks. Jan Giriatowicz został także uhonorowany przez senatora Kazimierza Kleinę, który wręczył księdzu prałatowi Medal Senatu, który jest przyznawany osobom, organizacjom, instytucjom bądź stowarzyszeniom, które w sposób szczególny poświęcają się dla dobra wspólnego.

– Ty księże Janie jak mało kto zasłużyłeś na to wyróżnienie – mówił senator Kleina. – Jestem pewien, że nadal będziemy Ciebie spotykać nie tylko w Kościele, ale także na ulicach Słupska, wszędzie tak gdzie będą potrzebowali Ciebie ludzie – dodał senator.

Ksiądz Jan posługę kapłańską wykonywał przez 49 lat, od 34 lat był proboszczem parafii pw. św. Jacka w Słupsku.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz