fot. GK

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku przy współpracy z Wyższą Hanzeatycką Szkołą Zarządzania w Słupsku zdobył grant na realizację projektu „Matematyczna reanimacja” w ramach II edycji programu mPotęga prowadzonego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

fot. GK
fot. GK

Myślą przewodnią projektu „Matematyczna reanimacja” jest zwiększenie pozytywnego nastawienia i zainteresowania matematyką wśród uczniów „Mechanika”. Głównym założeniem programu jest stworzenie uczniowskich grup wsparcia. Jest to innowacyjny sposobu nauczania wykorzystujący potencjał tkwiący w zdolnych uczniach i nakierowujący go na udzielanie pomocy koleżeńskiej w zakresie matematyki.

Poprzez aktywną współpracę szkolnictwa wyższego ze szkolnictwem ponadgimnazjalnym, uczniowie będą mieli możliwość zapoznać się z praktycznym wykorzystaniem matematyki w życiu codziennym. Dodatkową formę pomocy dydaktycznej stanowić będą zajęcia z zakresu technik efektywnego uczenia się oraz zarządzania czasem.

Uroczysta inauguracja rozpoczęcia projektu odbędzie się we wrześniu 2015 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.