W sobotę XVII Światowy Zjazd Kaszubów

03 lipca 2015r. | Drukuj

Będzie rekreacyjnie, edukacyjnie, modnie i radośnie. Wiele atrakcji przygotowano na stoisku Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego dla uczestników XVII Zjazdu Kaszubów w Redzie. Chętnych zapraszamy pod charakterystyczne biało-czarno-żółte namioty z motywami haftu kaszubskiego. Obsługa stoiska udzieli informacji, wyda gazetę zjazdową i ulotkę z programem.

fot. GK

fot. GK – archiwum

Na stoisku prezentowana będzie również najnowsza oferta wydawnicza Zrzeszenia. Entuzjastów karcianej gry w kaszubską „Baśkę” zachęcamy do nabycia publikacji autorstwa Mirosława Ugowskiego. Ponad 300 stron ciekawej lektury o historii „baśki”, jej odmianach i najskuteczniejszych strategiach przyda się nie tylko początkującym, ale i tym bardziej doświadczonym graczom. Tylko w namiotach ZKP można będzie kupić najnowsze słowniki polsko-kaszubskie autorstwa Eugeniusza Gołąbka. Zachęcamy również do nabycia wydanego albumu poświęconego łodziowym pielgrzymkom rybaków na odpust do Pucka.

Dla ludzi ceniących modę i wygodę w wydaniu folk również coś ciekawego. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przygotowało w tym roku dla zjazdowiczów zwyczajny gadżet w niezwyczajnym wydaniu. Były już koszulki kaszubskie, żółte, czarne, z gryfem, z nutami, ale takiego projektu T-shirta i takich kolorów w kaszubskiej modzie jeszcze nie było. Dzięki współpracy z trójmiejskimi projektantkami z grupy Bang Bang Design na rynek trafia pierwsza seria koszulek z nadrukami dla dzieci i dorosłych! Na stoisku Zrzeszenia kupić można koszulki z nadrukiem „Dzéwczã” dla dziewczynek i kobiet oraz „Knôp” dla mężczyzn małych i dużych. Liczba sztuk, kolorów i rozmiarów jest ograniczona, więc kto pierwszy odnajdzie stoisko z t-shirtami ten lepszy. Absolutny „must have” tego sezonu do nabycia za cenę 35 zł.

Tradycyjnie na stoisku zrzeszeniowym nabyć będzie można zjazdowe gadżety – piłeczki jojo i opaski silikonowe z napisem „Kaszëbë”, oprócz tego szalik kibica „Kaszëbë” i okulary przeciwsłoneczne koloru żółtego oraz wiele innych drobnych i ciekawych kaszubskich „skarbów”. Szczególnie zachęcamy do kupowania piłeczek jojo albo opasek, gdyż każdy zakup tych gadżetów organizatorzy nagradzają niespodzianką ;). Dla szczęśliwców przygotowano tablet, roczną prenumeratę Pomeranii, słodkie upominki od Dr Oetkera, kubki z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej z Wejherowa, książki i albumy z Wydawnictwa ZKP, porcelanę kaszubską, płyty CD z najpiękniejszymi bajkami kaszubskimi i wierszami Tuwima po kaszubsku, szaliki kibica, plecaki, torby ekologiczne, czapki i wiele innych ciekawych upominków.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze