Kaszubi na Open’er Festival 2015!

02 lipca 2015r. | Drukuj

Wielkimi krokami zbliża się XVII Zjazd Kaszubów w Redzie, jednak kaszubskiej kultury nie mogło zabraknąć na największym muzycznym festiwalu w Polsce! Od 1 do 4 lipca spotkać można nas na Babich Dołach w Gdyni w strefie ngo na Open’er Festival.

kaszubi.pl

kaszubi.pl

Już po raz trzeci Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie wraz z dwudziestoma innymi stowarzyszeniami non-profit zostało zaproszone do strefy organizacji pozarządowych, aby zaprezentować  swoją działalność i propagować wśród festiwalowiczów z całej Europy wiedzę o regionie, w którym odbywa się największa muzyczna impreza w Polsce.

Na stoisku Zrzeszenia (przyozdobionym tradycyjnie flagą kaszubską i etnicznymi dekoracjami) nasi wolontariusze promować będą kaszubską kulturę, informować o działalności ZKP oraz odpowiadać na pytania dotyczące Kaszub i języka kaszubskiego. Nie zabraknie mini warsztatów nauki gry na burczybasie i diabelskich skrzypcach i, oczywiście, degustacji tabaki!

Quizy wiedzy o regionie, konkursy, zabawy i gry, warsztaty, gratisowe broszury, płytki i gadżety – to wszystko na naszym stoisku, dzięki któremu openerowicze będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o naszym urokliwym regionie!

Źródło: kaszubi.pl


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz