Konwencja Platformy: początek prac nad nowym programem

21 czerwca 2015r. | Drukuj

Parytety dla młodych na listach PO, ulepszenie programu „Mieszkanie dla Młodych”, dalsze podniesienie pracy minimalnej i rozwiązywanie konfliktów z urzędami na rzecz obywateli oraz wprowadzenie budżetów obywatelskich na każdym szczeblu samorządu – to niektóre z zapowiedzi, które padły na sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej w Warszawie.

fot. Bartosz Arszyński

fot. Bartosz Arszyński

W kolejnych tygodniach Platforma przedyskutuje i przedstawi szczegółowe rozwiązania programowe. Premier Ewa Kopacz podkreśliła, że nowa oferta Platformy dla Polski będzie wiarygodna, bo oparta na rzeczywistych możliwościach gospodarki i budżetu.

– Nigdy w życiu nie będziemy obiecywać rzeczy niemożliwych po to żeby wygrać wybory, nie będziemy obiecywać rozwiązań za miliardy zł, których nie ma w budżecie – mówiła premier.

Przewodnicząca partii przedstawiła polityków Platformy, którzy będą odpowiedzialni za poszczególne obszary prac programowych. Koordynatorem prac w obszarze bezpieczeństwa będzie wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, zaś służby zdrowia minister prof. Marian Zembala. Za część gospodarczą odpowiadać będzie europoseł Janusz Lewandowski, za politykę miejską – prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, politykę wiejską – marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, za program dla młodych – posłanka Agnieszka Pomaska, za politykę zagraniczną i europejską – wiceminister spraw zagranicznych dr Rafał Trzaskowski, za edukację – posłanka Zofia Ławrynowicz, a za politykę rodzinną – posłanka Urszula Augustyn, senioralną zaś posłanka Elżbieta Achinger.

W trakcie konwencji wystąpili również minister zdrowia prof. Marian Zembala, minister sportu Adam Korol, kandydatka Platformy Obywatelskiej na marszałka Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Przemawiał także nowy szef Instytutu Obywatelskiego – Jarosław Wałęsa.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze