fot. KMP Słupsk

Ponad 450 kontroli drogowych oraz kierowców przebadanych na zawartość alkoholu i aż 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu, to bilans tylko trzech ostatnich dni służby policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Minione trzy doby na drogach powiatu słupskiego potwierdziły, że nie wszyscy kierujący stosują się do przepisów prawa. Wśród kilkuset skontrolowanych przez policjantów kierowców, aż pięciu popełniło przestępstwa wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był kierowca motocykla suzuki, który zatrzymany został przez policjantów do kontroli drogowej w związku z podejrzeniem spowodowania kolizji z innym pojazdem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

– Należy przypomnieć, że obok ogromnego zagrożenia jakie stwarza nietrzeźwy kierujący, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest także przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Niestety policyjne statystyki są bezwzględne i pomimo ciągłego informowania o tragicznych skutkach wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu, znajduje się grupa kierowców niestosujących się do zasad i łamiących przepisy ruchu drogowego – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

W miniony długi weekend na drogach w całym kraju policjanci zatrzymali aż 1600 takich kierowców. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego i popełnili przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oprócz utraty prawa jazdy muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu i karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.