II Przegląd Zespołów Muzycznych i Kapel Garażowych w Cewicach

12 czerwca 2015r. | Drukuj

13 czerwca w amfiteatrze przy Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbędzie się druga edycja Przeglądu Zespołów Muzycznych i Kapel Garażowych, organizowana przez cewicki oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. W tym roku o główną nagrodę rywalizować będzie 12 zespołów i kapel z całego Pomorza.

kapele-garazowe-cewice-2015

– Do konkursu zgłosiło się 24 wykonawców z różnych zakątków północnej Polski. Jury wytypowało 10 zespołów, przyznaliśmy także dwa dodatkowe miejsca tzw. „Dzikie karty” dla młodych wykonawców z Lęborka – mówi Adam Nowak, prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddział w Cewicach.

Na scenie w Cewicach wystąpią: Amnezja (Nowa Wieś Lęborska), Black Balloon (Słupsk), Crazy (Człuchów), Haraszo (Trójmiasto), HERBAL (Gdańsk), Mayoness (Lębork) OTHIS (Koszalin), Partyzantów 18 (Słupsk), PodeszFa (Gdańsk), Sto Milionów (Koszalin), Reymond (Lębork – Dzika karta), NO i Fajnie (Lębork – Dzika karta).

Duża liczba artystów, którzy zgłosili się do konkursu nie dziwi, bo do wygrania jest aż 25-godzinna profesjonalna sesja nagraniowa, którą funduje patron medialny imprezy Radio Koszalin. Organizatorzy przewidzieli także dodatkowe nagrody i wyróżnienia dla pozostałych zespołów.

Przegląd rozpocznie się 13 czerwca (sobota) w amfiteatrze przy GCK w Cewicach o godz. 14:00. Do godziny 19:30 potrwają przesłuchania zespołów – dla każdego przewidziano 20-minutową prezentację. O godz. 20:00 odbędzie się podsumowanie i wręczenie nagród. Później na scenie pojawią się laureaci ubiegłorocznej edycji Przeglądu, zespół One Future. Od godz. 22:00 do wczesnego rana potrwa zabawa taneczna z DJ-em.

Więcej informacji o zespołach i programie imprezy można znaleźć na stronie www.kapelegarazowe.pl oraz na fanpage’u www.facebook.com/kapelegarazowe

Patronat honorowy nad imprezą objął Senator RP Kazimierz Kleina oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez powiat lęborski i gminę Cewice oraz Fundusz Akumulator Społeczny.

Organizatorzy wydarzenia: Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Oddział w Cewicach, Gminne Centrum Kultury w Cewicach, Gmina Cewice, Powiat Lęborski, Miasto Lębork, Stowarzyszenie Młodzież Muzyka Morze, Lęborskie Centrum Kultury Fregata. Partnerzy: Drożdżownia MIX Maszewo, Meyn Polska sp. z o.o. Patronat medialny: Radio Koszalin, Express Powiatu Lęborskiego, Gazeta Kaszubska, Portal Gitarowy.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze