W rzepaku ukrył kradzione przedmioty

26 maja 2015r. | Drukuj

Policjanci z Główczyc zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do garażu. Sprawca ukradł elementy wyposażenia ciągnika rolniczego i narzędzia o łącznej wartości prawie 20 tysięcy złotych. Kryminalni odzyskali już skradzione przedmioty. Złodziej ukrył je na polu rzepaku w pobliżu swojego domu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Jak ustalili policjanci, sprawca wyłamał blachę z drzwi wejściowych i włamał się do garażu wewnątrz którego znajdował się nowoczesny ciągnik rolniczy. Złodziej najpierw zdemontował, a później ukradł zaczepy ciągnikowe, cięgła rolnicze oraz inne elementy jego wyposażenia o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych.

Śledczy zajmując się tą sprawą zabezpieczyli ślady na miejscu włamania oraz rozpytywali mieszkańców pobliskich posesji. Działania policjantów w tej sprawie doprowadziły do wytypowania osób, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze dotarli do jednego z domów gdzie jak się okazało mieszkał podejrzewany o włamania mężczyzna.

– W trakcie przeszukania terenu w pobliżu jego domu, policjanci na polu rzepaku znaleźli skradzione przedmioty. Mężczyzna, którym okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Główczyce został zatrzymany, a następnie przesłuchany – relacjonuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Nie krył zdziwienia tak szybkim ustaleniem i zatrzymaniem przez główczyckich policjantów. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów włamania i kradzieży – dodaje.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz