Bollywood w Łebie

22 maja 2015r. | Drukuj

Przez najbliższe trzy dni nadmorski krajobraz Łeby posłuży hinduskim filmowcom jako sceneria do muzycznych zdjęć najnowszej bollywoodzkiej produkcji. Polska wygrała tym samym konkurencję z takimi krajami jak Malta, Chorwacja czy Tajlandia.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Produkcję muzycznych clipów realizuje dom produkcyjny z Krakowa – Film Polska, który posiada już spore doświadczenie we współpracy z filmowcami z Indii. Tym razem do naszego kraju przyjechał Sachiin J Joshi- indyjski aktor i producent filmowy, który ponownie wybrał Polskę jako miejsce realizacji swoich projektów. Jego debiutem był film Aazaan z 2011 r. kręcony między innymi w Krakowie. Polska sceneria i dobre warunki pracy spowodowały, że ekipa powróciła do naszego kraju, aby nakręcić wybrane sceny do swoich kolejnych filmów.

Fani typowego bollywoodzkiego filmu i tym razem się nie zawiodą – będzie dużo śpiewu i tańca. Gwarancją wybitnej choreografii jest obecność na planie zdjęciowym Caesara Gonsalvesa, który współpracował przy realizacji 200 układów tanecznych do piosenek oraz 75 filmów. Plan zdjęciowy aktualnej produkcji będzie usytuowany w Łebie, Rzucewie, oraz Krokowej.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Dom produkcyjny z Krakowa ma już na swym koncie kilka spektakularnych realizacji: największy bollywoodzki film 2014 roku- Kick, który stał się przebojem w Indiach i obejrzało go ponad 20 milionów widzów tylko w tym kraju. Thriller telewizyjny Mahakumbh, do którego zdjęcia kręcono na początku listopada 2014 roku na Dolnym Śląsku. Z kolei w komedii romantycznej Shaandaar zagrały największe gwiazdy indyjskiego kina – Shahid Kapoor i Alia Bhatt. Historia kręcona była min. we wnętrzach Zamku w Kozłówce i ma pojawić się na ekranach kin w lecie tego roku, a być może jesienią w Polsce.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz