Czy UE powinna dalej się rozszerzać? Podyskutuj o tym w Słupsku!

21 maja 2015r. | Drukuj

Kolejna debata oksfordzka z cyklu Team Europe goes Oxford, organizowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, odbędzie się już 25 maja (poniedziałek) w Słupsku. Tym razem dyskusja będzie dotyczyła dalszego rozszerzenia Unii Europejskiej. Czy do Unii powinniśmy przyjmować nowe kraje, czy może zamknąć tę opcję dla naszych sąsiadów? A Ty co o tym myślisz? Przyjdź, komentuj, głosuj!

fot. premier.gov

fot. premier.gov

Debata oksfordzka odbędzie się 25 maja o godzinie 11.00 w Czytelni Głównej MBP w Słupsku na ul. Grodzkiej 3.

Polska została przyjęta do UE w największym dotychczasowym rozszerzeniu wraz z szeregiem państw Europy Środkowej. Ale poza UE ciągle pozostaje wiele krajów, które są zainteresowane członkostwem w tej organizacji. Turcja, Ukraina, Zachodnie Bałkany? Gdzie leży koniec rozszerzenia Unii Europejskiej? A może ta granica została już osiągnięta? Te problemy – oraz wiele innych – zostaną poruszone podczas debaty w Słupsku.

Dyskutować będą dwie trzyosobowe drużyny studentów. Nadzór merytoryczny nad ich przygotowaniami i argumentacją pełnić będą eksperci Team Europe – sieci informacyjnej Komisji Europejskiej – dr Ewelina Cała -Wacinkiewicz z Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dr Spasimir Domaradzki z Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Zadaniem zespołów jest przede wszystkim przekonanie zgromadzonej publiczności – czyli Ciebie – do swojej tezy za pomocą merytorycznych argumentów, zaprezentowanych w ciekawy, mądry, ale też retorycznie dopracowany sposób. Zwycięski zespół wyjedzie w nagrodę na wyjazd studyjny do Brukseli.

W trakcie spotkania organizatorzy liczą na zaangażowanie publiczności, która ma możliwość aktywnego udziału w debacie. Widzowie będą mogli zadawać pytania mówcom, komentować podnoszone argumenty, głosować ZA lub PRZECIW dyskutowanej tezie oraz wybrać drużynę, która zdaniem publiczności zasługuje na nagrodę. To wyjątkowa szansa, żeby spojrzeć na problem dalszego rozszerzenia całościowo i rozważyć jego wady i zalety. Poza tym można być pewnym zaciętej dyskusji i pokazu świetnych umiejętności retorycznych. Bądź świadkiem tego emocjonującego pojedynku!


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze