Tragedia na Bałtyku: odnaleziono łódź rybaków

19 stycznia 2011r. | Drukuj

Służby ratownicze nie odnalazły zaginionych rybaków z Rewala.  W poniedziałek  dwaj mężczyźni wypłynęli w morze niewielką łodzią wiosłową po sieci. Akcja ratunkowa trwała wiele godzin. Dziś odnaleziono  pustą łódź.

fot. MW RP

Strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej w poszukiwaniu śladów rybaków i  łodzi przeszukiwali już tylko brzeg morski. Po dwóch dniach odnaleziono łódkę zaledwie 300 m od miejsca, z ktorego wypłynęli mężczyźni – dryfowała 30-40 m od brzegu.   W poniedziałek rano rybacy wypłynęli w morze z plaży w Rewalu na małej wiosłowej łódce. Nie wzięli kamizelek ratunkowych, ani  żadnych środków łączności, nie mieli też kotwicy. Poszukiwania trwały kilkanaście godzin. W akcji uczestniczyły m.in. jednostki ratownictwa morskiego, śmigłowce, samolot patrolowo-rozpoznawczy – z Dziwnowa i Gdyni.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz