Eko Majówka 2015 w Potęgowie

24 kwietnia 2015r. | Drukuj

Czwarty festyn ekologiczny Eko Majówka 2015 pod hasłem „Kultura to natura” odbędzie się 2 maja 2015r. w Potęgowie na placu przy Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Potęgowo oraz Gazeta Kaszubska. 

fot. GOK Potęgowo - archiwum

fot. GOK Potęgowo – archiwum

Celem tej imprezy jest rozpowszechnianie zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej, zbudowanie więzi i współpracy na rzecz pielęgnacji przyrody, kształtowanie postaw dbałości o środowisko naturalne oraz świadomości ekologicznej, integracja całych rodzin poprzez edukację ekologiczną, wzrost świadomości, troski, odpowiedzialności za środowisko i zwierzęta domowe.

Projekt zakłada kontynuację działań ekologicznych w Gminie Potęgowo, realizowanych od 2011r. Festyn na placu przy GCK w Potęgowie będzie trwał od godziny 1600 do 200 w nocy.

W programie imprezy organizatorzy zaplanowali pokazy w wykonaniu uczniów szkół z terenu Gminy Potęgowie, gry i zabawy animacyjne dla dzieci i młodzieży, warsztaty ekologiczne, selektywną zbiórkę odpadów i popularyzowanie recyklingu, sekcje kreatywności, w ramach której dzieci z rodzicami będą wykonywały ze środków wtórnych zabawki, które będą mogły zabrać do domu, zastosowanie technik plastycznych do integracji grupy, m.in. upcykling jako przykład na twórcze wykorzystanie zużytych przedmiotów, wtórne zużycie surowców i rozwój kreatywnego myślenia w tworzeniu „małej sztuki użytkowej”, sekcje gier logicznych i planszowych- tutaj dzieci będą mogły wypełnić krzyżówkę ekologiczną, quiz ekologiczny i podpisane oddać do konkursu (losowanie nagród) oraz zagrać w różnego rodzaju ekologiczne gry planszowe, strategiczne gry symulacyjne, sekcje plastyczną – miejsce, w którym dzieci będą mogły malować eko obrazki, eko kolorowanki- zabawa rozstrzygnięta konkursem. Dzieci spośród wszystkich prac wybiorą najładniejsze, a także występy lokalnych zespołów.

mat.prasowe

mat.prasowe

Ponadto odbędzie się kiermasz żywnościowych produktów ekologicznych, rozstawione będą punkty handlowe i gastronomiczne. W tym roku, po raz kolejny do akcji włączą się dotychczasowi Partnerzy: Szkoły, Nadleśnictwo Damnica, Nadleśnictwo Łupawa, firma ELWOZ.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz