Finał konkursu wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej

20 kwietnia 2015r. | Drukuj

W poniedziałek 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce odbędzie się półfinał i finał konkursu wiedzy na temat morskiej energetyki wiatrowej oraz nastąpi wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego pt. „Moja wizja morskiej energetyki wiatrowej”.

fot. Wikimedia

fot. Wikimedia

Konkursy zostały zorganizowane w ramach kampanii komunikacji i edukacji społecznej dla Morskiej Farmy Wiatrowej Bałtyk Środkowy III realizowanej przez spółkę Polenergia Bałtyk III, która jest jednocześnie sponsorem nagród.

W półfinale konkursu wiedzy zmagać się będzie 15 uczestników wyłonionych spośród ponad 130 uczniów w ramach wewnątrzszkolnego etapu. Będą to uczniowie z następujących szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. kmdra B. Romanowskiego w Ustce
  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza WOP w Darłowie
  • Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Łebie
  • Gimnazjum im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce
  • Zespół Szkół Samorządowych w Objeździe

Półfinał będzie składał się z testu wiedzy oraz 5-minutowych prezentacji wygłoszonych przez wszystkich uczestników. Najlepszych 3 uczniów weźmie następnie udział w finałowym quizie, który pozwoli wyłonić pierwsze trzy miejsca.

Podczas ostatniego etapu konkursu wiedzy odbędzie się również wystawa 66 prac plastycznych zebranych w ramach konkursu plastycznego oraz wręczenie nagród dla autorów najlepszych z nich.

Półfinaliści i finaliści konkursu wiedzy jak i laureaci konkursu plastycznego otrzymają atrakcyjne nagrody.

Finał konkursu jest otwarty dla publiczności. Organizatorzy zapraszają do udziału i wspierania uczestników. Rozpoczęcie finałowego etapu o godzinie 10:00.


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz