Prezydent Bronisław Komorowski na Pomorzu

20 kwietnia 2015r. | Drukuj

O tym, że słowa polskiego hymnu od pokoleń tworzą polską tożsamość – mówił prezydent Bronisław Komorowski w poniedziałek w Będominie, gdzie działa jedyne muzeum polskiego hymnu. Prezydent spotkał się także z mieszkańcami Sierakowic.

fot. Eliza Radzikowska-Bialobrzewska

fot. Eliza Radzikowska-Bialobrzewska

Prezydent przyjechał do Będomina (woj. pomorskie) z żoną Anną. Na miejscu pojawiła się także minister kultury Małgorzata Omilanowska oraz przedstawiciele polskiego parlamentu i regionalnych oraz lokalnych władz.

– To dla mnie niezwykła okazja, aby dotknąć miejsca ważnego z punktu widzenia budowy wspólnoty narodowej, bez której trudno funkcjonować. Tu w Będominie w sposób szczególny brzmią słowa „Jeszcze Polska nie zginęła” i „Nigdy do zguby nie przyjdą Kaszuby” – mówił Bronisław Komorowski.

W trakcie wizyty prezydent wraz z żoną, minister kultury i przedstawicielami regionalnych władz zasadził w pobliżu dworku młody dąb. Po zasadzeniu drzewa prezydent wraz z pozostałymi gośćmi zwiedził muzeum.

Jak poinformował wójt gminy Nowa Karczma, na terenie której leży Będomin, Andrzej Pollak, Komorowski jest pierwszym polskim prezydentem, który odwiedził Muzeum Hymnu Narodowego.

Prezydent przekazał też muzeum w Będominie kilka innych przedmiotów, w tym szablę grenadierów napoleońskich, która była wykorzystywana także przez polskich legionistów, flagę państwową, która wisiała nad Pałacem Prezydenckim i prezydencki proporczyk.

Z Będomina Bronisław Komorowski udał się do Sierakowic, gdzie zaplanowano m.in. spotkanie Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi i spotkanie z przedstawicielami lokalnej społeczności.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowej uroczystości w Sierakowicach wręczył odznaczenia państwowe. W uznaniu wielkiej dobroci serca, mądrości i ofiarności włożonych w trud wychowania dzieci w rodzinie opartej na wspólnych wartościach moralnych – zaufaniu, współpracy i szacunku dla drugiego człowieka Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali państwo Emilia i Kazimierz Langa.

Ponadto państwo Ewa i Czesław Benkowscy obchodzący jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego otrzymali z rąk Prezydenta RP Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz