Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży

10 kwietnia 2015r. | Drukuj

W dniu 10 kwietnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Kaca, autorem publikacji pt. „Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży”. W spotkaniu tym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku.

fot. PBW w Słupsku

fot. PBW w Słupsku

W trakcie spotkania promowano książkę Pana Przemysława, który koordynuje również projektowi hip-hopowemu „Druga Szansa”, przeznaczonego dla słupskiej młodzieży. Urozmaiceniem wykładu były występy artystyczne młodzieży biorącej udział w projekcie. Na scenie zaprezentowało się dwóch raperów: Endriu i Stachu („Życie Małolata”, „Nie mam ochoty tak żyć”), a swoje umiejętności w breakdance pokazała 16-letnia Lidia.

Zobacz więcej: <<<  „Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży” już w sprzedaży! >>>

– W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania poświęcone kulturze hip-hop , co świadczy o dużym zainteresowaniu lokalnej społeczności, przede wszystkim młodzieży, ale również nauczycieli i wychowawców. Cieszy mnie niezmiernie fakt, iż mogę ukazywać społeczeństwu pozytywną rolę hip-hopu w kształtowaniu postaw i zachowań młodzieży zagubionej życiowo. Moim zadaniem jest przedstawienie pozytywów płynących z kultury hip-hop. Chciałbym również podziękować młodym ludziom, którzy biorą udział w projekcie, a także tym wszystkim, którzy mnie wspierają w organizacji tego typu spotkań – mówi Przemysław Kaca.

Zobacz więcej: <<<  Korczakiem w ścianę. Projekt Graffiti w słupskiej Placówce Socjalizacyjnej! >>>

– Zaletą muzyki hip hop jest z pewnością to, że umożliwia młodemu człowiekowi otwarcie się na samego siebie i na drugiego człowieka. Chcąc zrozumieć jednostkę musimy widzieć ją w kontekście kultury, która go kształtuje. Niezaprzeczalnie twórczość zwiększa otwartość na emocje, uczucia oraz samoświadomość. Cieszy nas żywe zaangażowanie, które wkładają nasi podopieczni w doskonaleniu samego siebie – mówi Seweryn Paściak.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz