Opera kaszubska „Rebeka” ponownie w Filharmonii

02 kwietnia 2015r. | Drukuj

Już 11 i 12 kwietnia po raz kolejny będzie się można spotkać z pierwszym w historii dziełem sceniczno-operowym w języku kaszubskim.

wck.org.pl (archiwum)

wck.org.pl (archiwum)

Prapremiera „Rebeki”, bo taki tytuł nosi słynne dzieło, miała miejsce 13 grudnia w Filharmonii Kaszubskiej. Opera spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu osobom nie udało się kupić biletu. Teraz będą mieli okazję nadrobić tę stratę.

Opera Kaszubska „Rebeka” w Wejherowskim Centrum Kultury będzie wystawiona 11 kwietnia o godzinie 19.00 i 12 kwietnia o godzinie 18.00.

„Rebeka”: Libretto, scenariusz przygotował Tomasz Fopke (dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie). Muzyka – Michał Dobrzyński. Reżyserią i inscenizacją zajęła się Jolanta Rożyńska (dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej).

„Rebeka” to dzieło stworzone w projekcie „e-KULTURA i tradycja – nowe spojrzenie”, w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kolberg 2014 – Promesa”.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaWejherowo
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz