Społecznościowa zbiórka na wydanie książki ”Legendy Pomorza”

02 kwietnia 2015r. | Drukuj

Przygotowali książkę będącą zbiorem legend pomorskich. Teraz chcą zebrać pieniądze na jej wydanie. Jarek Kociuba – autor oraz Szymon Jeż – wydawca, wykorzystując crowdfunding zgromadzili już niemal 1000zł na publikację „Legend Pomorza”. Do potrzebnej kwoty jeszcze sporo brakuje, ale są dobrej myśli.

[youtube_sc url=https://youtu.be/SXd_sdnYOlk]

– Chcemy przybliżyć obecnym mieszkańcom Pomorza (oraz innych regionów Polski) wyjątkowość historii i baśniowość krainy nad Bałtykiem – piszą w opisie akcji organizatorzy.

Efektem projektu ma być wydanie w formie książkowej zbioru 200 legend, podań, opowieści opracowanych na nowo na podstawie źródeł archiwalnych. Książka będzie liczyć ok. 500 stron, a zawarte w niej teksty dotyczą obszaru Księstwa Pomorskiego – niemieckiej i polskiej jego części. Treść książki wzbogaci 30 ilustracji wybranych legend. Legendom towarzyszą także krótkie opisy uzupełniające tekst o informacje  osadzające je w miejscu i czasie, przybliżające realia epoki.

Szczegóły dostępne są na stronie www.polakpotrafi.pl/projekt/legendy-pomorza oraz na fanpage’u www.facebook.com/legendy.pomorskie


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Żega pisze:

    Bardzo ciekawa inicjatywa. O Pomorzu nigdy za wiele – tak Wam mówię, Przyjaciele! Prawdopodobnie mało jest Pomorzan, Kaszubów, czy Polaków, którzy posiadają chociażby taką wiedzę, że kaszubska dynastia Gryfitów była najdłuższą dynastią władców w Europie i trwała około 650 lat. Bardzo tajemnicze jest Pomorze, uważane, często przez brak wiedzy, za poniemieckie. Niektórzy twierdzą, że to Ziemie Odzyskane, bo to Ziemie Piastowskie, a czysta prawda jest inna. Wielkie Pomorze, to Ziemie Słowian nadbałtyckich – Pomorzan czyli trochę innych Słowian niż Polanie, którzy siłą próbowali zagrabić Pomorze. Ta, niepotrzebna agresja, przyniosła niepowetowane straty słowiańszczyźnie, ale to już odrębna historia.

Dodaj komentarz