Społecznościowa zbiórka na wydanie książki ”Legendy Pomorza”

02 kwietnia 2015r. | Drukuj

Przygotowali książkę będącą zbiorem legend pomorskich. Teraz chcą zebrać pieniądze na jej wydanie. Jarek Kociuba – autor oraz Szymon Jeż – wydawca, wykorzystując crowdfunding zgromadzili już niemal 1000zł na publikację „Legend Pomorza”. Do potrzebnej kwoty jeszcze sporo brakuje, ale są dobrej myśli.

– Chcemy przybliżyć obecnym mieszkańcom Pomorza (oraz innych regionów Polski) wyjątkowość historii i baśniowość krainy nad Bałtykiem – piszą w opisie akcji organizatorzy.

Efektem projektu ma być wydanie w formie książkowej zbioru 200 legend, podań, opowieści opracowanych na nowo na podstawie źródeł archiwalnych. Książka będzie liczyć ok. 500 stron, a zawarte w niej teksty dotyczą obszaru Księstwa Pomorskiego – niemieckiej i polskiej jego części. Treść książki wzbogaci 30 ilustracji wybranych legend. Legendom towarzyszą także krótkie opisy uzupełniające tekst o informacje  osadzające je w miejscu i czasie, przybliżające realia epoki.

Szczegóły dostępne są na stronie www.polakpotrafi.pl/projekt/legendy-pomorza oraz na fanpage’u www.facebook.com/legendy.pomorskie


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Żega napisał(a):

    Bardzo ciekawa inicjatywa. O Pomorzu nigdy za wiele – tak Wam mówię, Przyjaciele! Prawdopodobnie mało jest Pomorzan, Kaszubów, czy Polaków, którzy posiadają chociażby taką wiedzę, że kaszubska dynastia Gryfitów była najdłuższą dynastią władców w Europie i trwała około 650 lat. Bardzo tajemnicze jest Pomorze, uważane, często przez brak wiedzy, za poniemieckie. Niektórzy twierdzą, że to Ziemie Odzyskane, bo to Ziemie Piastowskie, a czysta prawda jest inna. Wielkie Pomorze, to Ziemie Słowian nadbałtyckich – Pomorzan czyli trochę innych Słowian niż Polanie, którzy siłą próbowali zagrabić Pomorze. Ta, niepotrzebna agresja, przyniosła niepowetowane straty słowiańszczyźnie, ale to już odrębna historia.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze