Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim

01 kwietnia 2015r. | Drukuj

W dniach 8-10 kwietnia odbywać się będą obchody II Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim. W tym roku rozpoczynają się one Marszem dla Autyzmu. Będzie to manifestacja solidarności z osobami autystycznymi.

[youtube_sc url=https://youtu.be/_nPp8Ved4EA]

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w marszu spotkają się 8 kwietnia o godzinie 17.00 na ul. Staromiejskiej przy banku PKO BP w Lęborku, by wspólnie udać się na Plac Pokoju. Po Marszu, o godz. 18.00 w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła zostanie odprawiona Msza Św. w intencji osób i rodzin dotkniętych autyzmem. Po nabożeństwie budynek Muzeum symbolicznie rozświetli się niebieskim kolorem.

W czwartek, 9 kwietnia o godz. 18.00 kino „Fregata” zaprasza na bezpłatny seans filmu fabularnego prod. USA „Temple Grandin”. Jest to biograficzna opowieść o wyjątkowej, cierpiącej na autyzm kobiecie, która mimo choroby zdobywa wykształcenie i odnosi sukces w branży zdominowanej przez mężczyzn. Wyjątkowa historia o wytrwałości i cierpliwości. Film uhonorowany Złotym Globem i 7 nagrodami Emmy.
niebieskiskarb.pl

niebieskiskarb.pl

Okazją do wymiany doświadczeń i poglądów osób zawodowo stykających się z autyzmem będzie Konferencja „Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem”. Konferencja rozpocznie się 10 kwietnia o godz. 13.00 w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Udział w niej jest bezpłatny. Prelegentami będą specjaliści z zakresu terapii zaburzeń autystycznych. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na integrację sensoryczną. Każdy uczestnik konferencji o autyzmie otrzyma bezpłatnie książkę prof. dr hab. Ewy Pisuli, „Autyzm – przyczyny, symptomy, terapia”.  Przed w trakcie i po Konferencji kiermasz książek specjalistycznych prowadzić będzie Wydawnictwo Harmonia. Szczegółowy program Konferencji dostępny jest na stronie internetowej www.niebieskiskarb.pl.


Opublikowano w: Bez kategoriiLęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz