Prawie 200 kg liści i suszu krajanki w garażu

01 kwietnia 2015r. | Drukuj

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku zabezpieczyli blisko 200 kg liści oraz krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawa zatrzymano 60-letniego słupszczanina. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 120 tysięcy złotych.

fot. archiwum

fot. archiwum

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta znajduje się magazyn nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji, w wynajętym przez 60-letniego sprawcę garażu oraz jego piwnicy funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie prawie 200 kg krajanki, a także suszonych liści tytoniu. Cześć z tych rzeczy spakowane już były w kilogramowe paczki gotowe i przeznaczone do dalszej dystrybucji. W trakcie dalszych czynności w mieszkaniu zatrzymanego słupczanina, śledczy zabezpieczyli maszynę służąca do krojenia liści tytoniu. Ukryta była w schowku pod podłogą.

– Znaleziony susz został przez funkcjonariuszy zabezpieczony. Policjanci oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze około 120 tysięcy złotych. Zatrzymany 60-letni słupczanin, trafił do policyjnego aresztu. W piątek został przesłuchany i usłyszał zarzuty – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze