Mega-pisanka zdobi wejherowski rynek

31 marca 2015r. | Drukuj

Na wejherowskim rynku w pobliżu ratusza i kolegiaty stanęła ponownie mega-pisanka pomalowana w kaszubskie wzory.

[youtube_sc url=https://youtu.be/g8zxpqhkoBU]

Mega-pisanka zdobiąca plac Jakuba Wejhera każdego roku przed Świętami Wielkanocnymi ozdobiona w kaszubskie wzory nawiązuje do tradycji naszego regionu. Jak zapewnia prezydent Krzysztof Hildebrandt ma ona w okresie przedświątecznym cieszyć oczy mieszkańców i ich gości. Stanowi też atrakcję turystyczną nadającą miastu odświętny charakter. Lubiana jest szczególnie przez dzieci i zachęca do wiosennych spacerów po wejherowskiej starówce.

Dwumetrowej wysokości mega-pisanka ważąca 160 kg wykonana jest z zaprawy cementowej oraz styropianu. Kraszanka powstała w 2006 roku na zlecenie Urzędu Miejskiego w Wejherowie przez firmę Górażdże Cement S.A. Kaszubskiego wzory na pisance wymalowały artystki ludowe ze Śląska, członkinie działającego przy Górażdżach zespołu pieśni ludowej „Szwarne Dziołchy”. Do jej malowania użyto specjalnych farb do betonu. Natomiast wzór kaszubski dostarczyły hafciarki z Klubu Haftu Kaszubskiego „Tulipan” w Wejherowie.

Wejherowskie super-jajo ustawione jest na nieczynnej jeszcze fontannie. Na zielonej łące z kwiatami znajdują się trzy figurki sympatycznych zajączków.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz