Rada Miasta w Słupsku: zmiany, zmiany, zmiany

18 stycznia 2011r. | Drukuj

Dariusz Szyca, radny PO, zrzeknie się mandatu, Wojciech Gajewski z klubu prezydenckiego nie pogodzi mandatu i funkcji dyrektora LO, zaś Karolina Cetera  zawiesiła swoje członkostwo w klubie PO do czasu zamknięcia postępowania prokuratorskiego.

fot. UM w Słupsku

Dariusz Szyca z PO jest współwłaścicielem znanej słupskiej piekarni  i sieci  sklepów , które po części mieszczą się w obiektach należących do gminy. Tym samy radny musiał podjąć decyzję, czy chce korzystać nadal  z tego mienia, czy też jako radny zrezygnuje z udziałów w spółce. Radny wybrał interes rodzinny i zapowiedział, że w marcu zrezygnuje z mandatu. W podobnej sytuacji jest Wojciech Gajewski, który nie może pogodzić funkcji dyrektora LO nr 5 w Słupsku i mandatu radnego. Na razie złożył na  ręce prezydenta dymisję z funkcji dyrektora szkoły. Może to oznaczać, że miał nadzieję na propozycję objęcia fotela zastępcy prezydenta Słupska. Jednak, jak sam przyznaje, nie wystartował w konkursie na to stanowisko, ponieważ… nie spełnia warunków. Gajewski na pewno nie zrezygnuje z funkcji radnego, bo chce budować swoją pozycję w mieście przed kolejnymi wyborami samorządowymi – mówi anonimowo jeden z działaczy SLD. Natomiast Dariusza Szycę zastąpi lekarka
Bernadetta Lewicka, zastępca dyrektora słupskiego szpitala. – Pani Lewicka jest nawet „pewniejsza”, ponieważ zatrudnia ją Urząd Marszałkowski, więc będzie lojalna wobec PO – usłyszeliśmy od jednego z działaczy tej partii. Większym problemem dla PO jest jednak radna Karolina Cetera. Poseł Zbigniew Konwiński złożył w jej sprawie zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o domniemane kupowanie głosów wyborców. Podobne podejrzenia pojawiały się już w poprzedniej kadencji. Cetera tym razem zawiesiła swoje członkostwo w klubie PO, ale nieoficjalnie mówi się, że odejdzie z partii. To zaś oznacza, że prezydent Maciej Kobyliński, z którym PO nie chce zawrzeć koalicji, może uzyskać większość w 23 osobowej Radzie Miasta. Taką koalicję może stworyz klub prezydencki – 4 mandaty, SLD – 3, komitet Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej – 4 i wspomniana radna Karolina Cetera. Łącznie byłoby to 12 mandatów, które umożliwiają rządzenie w mieście i odstawienie PO na boczny tor. Samorządowcy i politycy Platformy powoli zdają sobie sprawę z takiego obrotu spraw i ponownie rozważają zawarcie choćby nieformalnej koalicji z Maciejem Kobyliński. To jedyny powód , dla którego przeciąga się wybór wiceprezydenta miasta – ujawnia GK jeden z polityków.  Zastępcą prezydenta będzie zatem osoba popierana przez PO.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz