Klif osuwa się kolejny raz

18 stycznia 2011r. | Drukuj

W  Jarosławcu (gm. Postomino) nadal osuwa się nadmorski klif. Po roztopach ziemia zapadła się w pobliżu ulicy Nadmorskiej, gdzie na skraju urwiska stoi jeden z domów letniskowych. Urząd Morski zapewnia, że wkrótce umocni brzeg.

fot. DB

 

Zdaniem dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku pilnie trzeba zabezpieczyć odcinek wybrzeża o długości 1,4 km. – Klif w Jarosławcu osuwa się powoli, ale dla nas ta sprawa jest bardzo pilna, bo zagrożone są domy letniskowe i pensjonaty – mówi Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego  w Słupsku. Urzędnicy wysłali już do Ministerstwa Infrastruktury raport o stanie stanu klifu w Jarosławcu.  Teraz powstaje kosztorys prac, które zapobiegną osuwaniu się ziemi. Wiadomo już, że proces ten postępuje nie tylko z powodu sztormów, ale także przez wody podskórne.
Jeśli ponad dwudziestometrowy klif nadal będzie się osuwał, zagrożone będą  domy na skarpie przy ul. Nadmorskiej. W letniskowym domku z klat 30. XX w., który stoi najbliżej osuwiska, na szczęście  nikt nie mieszka.  


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz