Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

19 marca 2015r. | Drukuj

Policjanci ze Słupska wyjaśnili sprawę śmierci 60-letniego mieszkańca tego miasta, którego zwłoki znaleziono w zeszły czwartek w mieszkaniu. W związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym, śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 30 lat. W niedzielę, Sąd w Słupsku aresztował ich na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

W zeszły czwartek dyżurny słupskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na osiedlu „Zatorze” ujawniono zwłoki 60-letniego mężczyzny. Natychmiast na miejsce udali się policjanci – grupa dochodzeniowo śledcza oraz prokurator. Lekarz, który był już na miejscu potwierdził zgon osoby. Decyzją Prokuratora ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych.

– Na ciele zmarłego ujawniono obrażenia, które wskazywały że do jego śmierci mogły przyczynić się inne osoby. Policjanci zajmując się wyjaśnieniem okoliczności sprawy wytypowali dwie osoby, które mogły mieć z tym związek. Niedługo po tym zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn w wieku 26 i 30 lat. Zebrany przez policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. W niedzielę na wniosek Policji i Prokuratora, Sąd aresztował ich na okres 3 miesięcy – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz