II Gminne Targi Edukacyjne Główczyce 2015

17 marca 2015r. | Drukuj

W hali sportowej w Główczycach odbyła się druga edycja Gminnych Targów Edukacyjnych dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Gimnazjum w Główczycach z inicjatywy pedagoga i doradcy zawodowego Sylwii Pilarczyk oraz pedagoga Małgorzaty Mikulak, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Główczycach.

fot. Bogusław Chyła

fot. Bogusław Chyła

Na spotkanie zaproszono gimnazjalistów i nauczycieli z placówek oświatowych gminy Główczyce: Zespołu Szkół w Stowięcinie, Zespołu Szkół w Pobłociu, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żelkowie, Gimnazjum w Główczycach, Gimnazjum w Szczypkowicach. W tym roku w targach uczestniczyli również uczniowie z Gimnazjum w Smołdzinie.

Targi edukacyjne rozpoczęły się przemówieniami dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Gimnazjum w Główczycach Beaty Głowackiej, Wójta Gminy Główczyce Teresy Florkowskiej oraz Pomorskiego Wicekuratora Oświaty Gabrieli Albertin. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Słupsku Teresa Lis, dyrektorzy placówek szkolnych gminy Główczyce oraz przedstawiciele Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Słupsku.

Podczas spotkania zaprezentowało się 19 zaproszonych słupskich szkół ponadgimnazjalnych , Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce oraz Zespół Szkół Gospodarki Żywieniowej i Agrobiznesu w Lęborku. Przedstawiciele zaprezentowali informacje dotyczące zajęć obowiązkowych w danej szkole, bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz wielu dodatkowych atrakcji szkolnych. Gimnazjaliści mogli poznać poszczególne edukacyjne profile, sukcesy uczniów szkół średnich oraz możliwości, jakie daje zdobywanie wiedzy w każdej z placówek. W dalszej części targów uczestnicy poznali szczegóły oferty szkół dzięki specjalnie przygotowanym ekspozycjom. Podczas indywidualnego zwiedzania stoisk wszyscy zainteresowani mogli otrzymać ulotki informacyjne lub skonsultować się z uczniami i nauczycielami zaproszonych szkół średnich. Spotkanie urozmaicone zostało artystycznym występem wokalisty Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach Patryka Jaszka.

Druga edycja Gminnych Targów Edukacyjnych w Główczycach ponownie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy chcą w kolejnych latach kontynuować przedsięwzięcie. Dzięki tego typu spotkaniom młodzież gimnazjalna ma możliwość uzyskać wiedzę na temat aktualnej oferty szkół ponadgimnazjalnych w regionie. To idealne rozwiązanie dla tych uczniów, którzy nadal nie podjęli decyzji w kwestii wyboru dalszej drogi edukacyjnej po ukończeniu gimnazjum.

Tekst: Maja Cysewska (ZSO), zdjęcia: Bogusław Chyła

Galeria


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz