54. Międzynarodowy Dzień Teatru w Rondzie

13 marca 2015r. | Drukuj

W sobotę 28 marca o godz. 19.00 Rondo, wraz z całym światem celebrował będzie 54. Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w słupskim Teatrze spotkają się ludzie teatru i miłośnicy sztuki scenicznej, aby godnie uczcić swoje święto. Jak nakazuje tradycja, odczytane zostanie orędzie na Dzień Teatru, przypieczętowane uroczystymi toastami ponadto zaproszeni goście zobaczą monodram „Satana” w wykonaniu Marcina Bortkiewicza, wyreżyserowany przez Stanisława Miedziewskiego.

mat. prasowy

mat. prasowy

Program wieczoru

  • 19.00 mondram „Satana” według „Doktora Faustusa” Tomasza Manna
    adaptacja i wykonanie: Marcina Bortkiewicza
    reżyseria: Stanisław Miedziewski

Marcin Bortkiewicz w „Satanie” wciela się w postać Serenusa Zeitbloma, który opowiada o życiu swojego przyjaciela z czasów studenckich, genialnego muzyka Adriana Leverkühna, który podobnie jak Faust Goethego podpisał pakt z diabłem. Z powieści Manna uznawanej przez badaczy za metaforę historii Niemiec, Marcina Bortkiewicza zainteresował przede wszystkim motyw sprzeczności związanych z twórczością oraz koszty, jakie musiał ponieść główny bohater, aby stworzyć dzieło nieśmiertelne. W jego interpretacji „Doktor Faustus” staje się uniwersalną metaforą wyborów, z jakimi musi się zmierzyć twórca, żeby sprostać swojemu powołaniu. Przedstawienie zostało uhonorowane ponad 15 ogólnopolskimi i międzynarodowymi nagrodami, m.in. w Edynburgu, Kilonii, Kiszyniowie, Kijowie i Warszawie.

  • 20.15 Odczytanie orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru
    W tym roku, orędzie adresowane do całego „teatralnego świata” przygotował Krzysztof Warlikowski.
  • 20.30 Toast za miłośników Melpomeny – nagrody, laurki i podziękowania…

Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz