Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

10 marca 2015r. | Drukuj

Już w piątek w Gdyni rozpocznie się największa tego typu impreza w Europie – 17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączone z Kolosami za rok 2014.

mat. prasowe

mat. prasowe

Przez trzy dni, od rana do wieczora, w hali Gdynia Arena zobaczymy kilkadziesiąt pokazów zdjęć oraz filmów, przedstawiających najważniejsze polskie osiągnięcia eksploracyjne 2014 roku. Ponadto drugie tyle prezentacji odbywających się ramach Fotoplastykonu, będzie można oglądać w salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Wśród uczestników, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami będą m.in. Aleksander Doba, który zrelacjonuje wyprawę najdłuższą w historii kajakarstwa morskiego – swój samotny trawers Atlantyku, Denis Urubko, jeden z najwybitniejszych współczesnych himalaistów, zdobywca Korony Himalajów i pierwszy człowiek, który zimą stanął na wierzchołkach Makalu i Gaszerbruma II oraz Tomek Mackiewicz. Jego dramatyczną, piątą próbę zimowego wejścia na wciąż niezdobyty o tej porze roku szczyt Nanga Parbat, śledziły w internecie tysiące sympatyków. O tym, co wydarzyło się w Karakorum – o podejściu na 7800 metrów i o upadku, który o mały włos nie skończył się tragicznie – „na żywo” Czapa jeszcze nie opowiadał. Zrobi to w Gdyni.

Poza niesamowitymi relacjami z wypraw, pokazami, filmami, jak co roku będą premiery książek i spotkania z ich autorami (w sali seminaryjnej hali Gdynia Arena), salon mediów podróżniczych, salon sprzętu outdoorowego, wystawa FotoGlob, warsztaty (fotografia w podróży, bezpieczeństwo w podróży, zdrowie w tropiku) oraz nieskończona ilość inspiracji.

Zwieńczeniem imprezy tradycyjnie będzie wręczenie Kolosów – statuetek za dokonania roku, które Kapituła przyzna w pięciu kategoriach: Alpinizm, Eksploracja jaskiń, Podróże, Żeglarstwo i Wyczyn roku. W niedzielne popołudnie poznamy także nazwiska laureatów Nagrody im. Andrzeja Zawady i nagród publiczności.

Wcześniej, w piątkowy wieczór, rozstrzygnięcie konkursu o Nagrodę im. Pawła Edmunda Strzeleckiego, którego organizatorem jest Muzeum Emigracji w Gdyni.

Sprawdź program:

PROGRAM_DUZA_SALA_ARENA

PROGRAM_PPNT

PROGRAM_SALA_SEMINARYJNA_ARENA


Opublikowano w: GdyniaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz