Nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim

10 marca 2015r. | Drukuj

W nowym roku akademicki 2015/2016 na Uniwersytecie Gdańskim będzie można studiować pięć nowych kierunków. W marcu 2015 Senat UG podjął decyzję o powołaniu Studiów Bałkańskich oraz Teatrologii. Wcześniej – w styczniu 2015 – zostały powołane: Dyplomacja, Studia Wschodnie oraz Studium Humanitatis – Tradycje Cywilizacji Europejskiej.

fot. racibo / CC / Panoramio

fot. racibo / CC / Panoramio

Od nowego roku akademickiego 2015/2016 na Uniwersytecie Gdańskim będzie można studiować nowe kierunki studiów:

Studia Bałkańskie – w trakcie których studenci będą zdobywać umiejętności językowe z zakresu dwóch języków (serbskiego lub chorwackiego oraz tureckiego lub włoskiego), a także rzetelną wiedzę o krajach bałkańskich.

Teatrologię – skierowaną do absolwentów studiów pierwszego stopnia, zainteresowanych pracą w teatrach i instytucjach kultury, prasie teatralnej i kulturalnej oraz archiwach artystycznych.

Dyplomację na Wydziale Nauk Społecznych UG –  kierunek adresowany jest do osób planujących związać swoją karierę zawodową z pracą w służbie dyplomatycznej, w organizacjach i instytucjach międzynarodowych i krajowych, w instytucjach odpowiedzialnych za nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów międzynarodowych, w mediach, fundacjach czy w przedsiębiorstwach krajowych i koncernach międzynarodowych.

Studia Wschodnie na Wydziale Filologicznym UG ze specjalnością „język rosyjski z językiem chińskim”, są odpowiedzią na aktualne potrzeby pracodawców, przede wszystkim firm prowadzących działalność gospodarczą na „rynkach wschodnich”. Studia przygotowują do zawodowego funkcjonowania w międzynarodowych relacjach gospodarczych i kulturowych związanych z szeroko rozumianym obszarem Wschodu.

Studium Humanitatis – Tradycje Cywilizacji Europejskiej – które umożliwią studentom poznanie i zrozumienie  istoty  cywilizacji europejskiej, którą tworzyły dwa zasadnicze nurty wywodzące się ze starożytności – kultura grecko-rzymska i chrześcijaństwo; przygotowujące do pracy instytucjach związanych z badaniem, tworzeniem i upowszechnianiem kultury, m.in. w bibliotekach i muzeach, w szkolnictwie, w świetlicach i klubach środowiskowych, w turystyce krajowej i zagranicznej, w jednostkach samorządu terytorialnego, organizacjach pozarządowych.

W ofercie UG na rok akademicki 2015/2016 pojawiły się także nowe specjalności, na które nabór będzie się odbywał już w czasie rekrutacji – jak na przykład „Język, kultura, gospodarka Finlandii” na kierunku Skandynawistyka (Wydział Filologiczny) oraz nowy tryb studiów – Podatki i doradztwo podatkowe – studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne (dotąd były tylko studia II stopnia niestacjonarne), realizowane na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wydziale Zarządzania.

Informacje szczegółowe – zasady rekrutacji, terminy, wymagane dokumenty – znajdują się na stronie: http://ug.edu.pl/rekrutacja


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz