Za darmo nauczą Cię języka kaszubskiego

06 marca 2015r. | Drukuj

Na Uniwersytecie Gdańskim będzie można profesjonalnie i bezpłatnie nauczyć się języka kaszubskiego. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę, 11 marca.

fot. M. Czaja

fot. M. Czaja

Każdy, kto uważa, że nauka języka obcego to ciągłe wkuwanie słówek i nauka form gramatycznych powinien wziąć udział w kursie języka kaszubskiego. Po nim nie jedna osoba zmieni zdanie na ten temat. Bezpłatna nauka kaszubskiego rozpocznie się 11 marca o godzinie 16.45 w sali 3.58 Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Zapisy na kurs odbedą się poprzez przyjście na lektorat.

Prowadząca zajęcia Bożena Ugowska należy do osób, dla których Kaszuby stanowią rzeczywistą pasję. Mówiąc o języku przekazuje słuchaczom interesujące informacje o kaszubskiej tradycji, kulturze i historii. Dzięki temu każdy zainteresowany może poszerzyć swoją wiedzę o regionie.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz