Słupska biblioteka wzbogaciła się o tablety

06 marca 2015r. | Drukuj

Słupska biblioteka złożyła wniosek do ogólnopolskiego projektu „Tablety w Twojej bibliotece” i się opłaciło, bo wszyscy goście biblioteki mogą teraz korzystać z nowoczesnych tabletów. Na konkurs wpłynęło 651 wniosków, oceniała je 12 – osobowa Komisja. Tablety w ilości 1262 trafiły do 318 bibliotek.

mat. prasowy

mat. prasowy

Konkurs „Tablety w Twojej bibliotece” zorganizowany został przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

– Bardzo cieszymy się z tego, że będziemy mogli udostępnić naszym użytkownikom urządzenia, które są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek – mówi Danuta Sroka, dyrektor biblioteki.

– Urządzenia zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania. Jednak zanim to nastąpi czeka nas bibliotekarzy udział w szkoleniu „iPady w Bibliotece” – mówi Beata Balcerzak z działu informacji i promocji biblioteki.

Tablety otwierają przed użytkownikami świat ogromnych możliwości multimedialnych. Do jego eksploracji bibliotekarze zapraszają wszystkich serdecznie.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze