Zapraszamy na III Rajd Żarnowiecki

15 września 2010r. | Drukuj

Sekcja Sportu Automobilklubu Morskiego z Gdyni zaprasza kierowców na kolejną edycję najciekawszej i najliczniej obsadzonej imprezy samochodowej w Polsce północnej z ubiegłego roku, czyli Rajdu Żarnowieckiego. III edycja odbędzie się w dniach 2-3 października.

Przypominamy, że jest to impreza dla kierowców nie posiadających licencji sportowych i odbędzie się jako Konkursowa Jazda Samochodem według regulaminu Polskiego Związku Motorowego.

Wystartować w tej imprezie może każdy kierowca, który posiada sprawny samochód osobowy i zgłosi się z drugą osobą, która ma ukończone 17 lat i w ramach załogi będzie pełniła funkcję pilota.

Tego typu zawody to świetna okazja dla podniesienia swoich umiejętności i poprawienia własnego bezpieczeństwa na drodze. Podczas rywalizacji kierowca w naturalny sposób poznaje zachowania samochodu i granice jego możliwości oraz uczy się prawidłowego operowania kierownicą, gazem i hamulcem w różnorakich warunkach panujących na drodze a to wszystko bez stwarzania zagrożenia dla siebie czy osób trzecich.

Próby sprawnościowe III Rajdu Żarnowieckiego, podobnie jak w zeszłym roku, odbędą się w okolicach Kartoszyna w gminie Krokowa (tereny niedoszłej elektrowni jądrowej nad Jeziorem Żarnowieckim, obecnie Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna) oraz na starym lotnisku wojskowym w okolicach Kopaniewa w gminie Wicko, gdzie już wielokrotnie w tym roku zawodnicy rywalizowali w RallySprintach organizowanych przez Automobilklub Morski.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową od 10.09 oraz na miejscu przed imprezą. Decyduje kolejność zgłoszeń, limit załóg: 50. Formularz zgłoszenia oraz inne materiały dla zawodników dostępne na stronie www.rajdzarnowiecki.pl w zakładce ZAWODNICY.

Odbiór dokumentów, badanie kontrolne i zapoznanie z trasą odbędą się w sobotę 2.10 przy stadionie w Gniewinie. Druga tura zapisów, odbioru dokumentów oraz badania technicznego odbędzie się również przed samym startem w niedzielę rano, także przy stadionie.

Odprawa zawodników przewidziana jest na godzinę 9:45. Pierwsza załoga wyjedzie na trasę po godzinie 10, na mecie spodziewana jest około godziny 15.


Opublikowano w: Rekreacja i sport
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz