Płacisz za prąd przez internet? Sprawdź numer konta!

23 lutego 2015r. | Drukuj

Mieszkaniec Słupska stracił 1700 złotych, które przelał na fałszywe konto oszustów tytułem rozliczenia energii elektrycznej. Policjanci przypominają, na co należy zwrócić szczególną uwagę i co każdy obywatel może zrobić, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

fot. policja

fot. policja

Możliwość korzystania z płacenia rachunków przez internet to duża wygoda, ale nie zachowując podstawowych zasad bezpieczeństwa, to również ryzyko utraty pieniędzy. Przekonał się o tym przedsiębiorca z powiatu słupskiego, który w ubiegłym tygodniu padł ofiarą oszustów.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzony pocztą otrzymał rachunek za zużycie energii elektrycznej.

– Sprawcy sfałszowali list, w którym zawarta była informacja o zmianie konta bankowego, na które należy przelać pieniądze za rozliczenie prądu. Pokrzywdzony chcąc uregulować należność przelał wskazana kwotę i stracił 1700 złotych – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – W innym przypadku kolejny przedsiębiorca, który także otrzymał wezwanie do zapłaty ze wskazaniem numeru konta bankowego postanowił to sprawdzić. Kontaktując się z operatorem energii elektrycznej otrzymał informacje zwrotną, że spółka ani nie zmieniła numerów kont, na które należy uiszczać opłaty z tytułu zawartych umów, ani nie kierowała do klientów żadnych pism o zmianie numerów kont bankowych – dodaje rzecznik.

Policjanci zalecają ostrożność i radzą jak ustrzec się przed tego typu oszustwami :

  • w przypadku otrzymania takich pism rekomendujemy aby sprawdzić u operatora czy faktycznie dokonuje zmiany usługi,
  • kiedy otrzymasz rachunek ze energię elektryczną sprawdź i porównaj numer konta na swojej fakturze. NIE PŁAĆ OSZUSTOM!
  • upewnij się, że nie zostałeś oszukany i porównaj obecny rachunek z poprzednią fakturą,
  • zadzwoń pod numer operatora energii elektrycznej i uzyskaj szczegóły swojej umowy lub sprawdź osobiście w Biurze Obsługi Klienta.

Jeśli otrzymałeś fakturę, na której jest fałszywy numer konta, zgłoś ten fakt na Policję. Właściwą fakturę otrzymasz w Biurze Obsługi Klienta.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz