Przyjdź na warsztaty fotograficzne z profesjonalistą. Zajęcia prowadzi Maryam Hassan z Egiptu

11 lutego 2015r. | Drukuj

W najbliższy piątek zapraszamy młodzież do udziału w bezpłatnych warsztatach fotograficznych, które poprowadzi artystka Maryam Hassan z Egiptu. Zajęcia odbędą się 13 lutego o godz. 10.00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1a.

fot. Facebook/ Maryam Hassan photography

fot. Facebook/ Maryam Hassan photography

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej od ponad roku realizuje w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce program rezydencki, do którego zapraszani są artyści z całego świata. Oprócz projektów artystycznych realizowanych w galerii i przestrzeniach publicznych artyści ci są włączani w działania warsztatowe z mieszkańcami.

Maryam Mohammed Hassan jest kolejną artystką, która przyjechała do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w ramach realizowanego od 2013 roku programu artist-in-residence. Jej podstawową dziedziną twórczości jest fotografia. Ukończyła studia na 6 October University, a od 2011 roku jest asystentem na macierzystej uczelni.

Maryam Hassan używa fotografii do interpretacji otaczającego jej świata, do eksploracji fragmentów życia jako abstrakcyjnych form – mówi Małgorzata Różańska z Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. – Inspirują ją chwile utraty pamięci, dlatego traktuje aparat fotograficzny jak czarodziejską różdżkę, która zatrzymuje chwilę w upływającym czasie i zapisuje ją w celu zapamiętania.

Zajęcia będą tłumaczone na j. polski. Sprzęt fotograficzny dostępny będzie na miejscu. Zapisy: 515 089 986 lub [email protected]


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze