Verba Sacra zabrzmi w wejherowskiej kolegiacie

09 lutego 2015r. | Drukuj

Już po raz 12. zaprezentowana zostanie w wejherowskiej kolegiacie Biblia Kaszubska w ramach cyklu Verba Sacra. Spektakl odbędzie się w poniedziałek, 9 lutego o godz. 17. Fragmentów Księgi Rodzaju – Dziejów Józefa będziemy mogli wysłuchać w wykonaniu Danuty Stenki oraz franciszkanina o. Jakuba Waszkowiaka.

[youtube_sc url=http://youtu.be/XEC3bP0IrVE]

Komentarz teologiczny wygłosi autor przekładu o. prof. dr hab. Adam Ryszard Sikora OFM. Konsultantem przekładu Księgi Rodzaju z hebrajskiego na kaszubski jest prof. dr hab. Jerzy Treder. Muzykę do spektaklu skomponował Cezary Paciorek, który wystąpi z Danyah Ujazdowską, Jakubem Kornackim, Larrym OK Ugwu i Krzysztofem Słomkowski. Reżyserem prezentacji jest Przemysław Basiński.

Organizatorami Verba Sacra w Wejherowie są: Prezydent Miasta Wejherowa, Parafia pw. Św. Trójcy w Wejherowie, Wejherowskie Centrum Kultury i Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Pierwsza prezentacja Verba Sacra miała miejsce 23 stycznia 2000 r. w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu. Wejherowska Verba Sacra ma wyjątkowy charakter, gdyż prezentowana jest w języku kaszubskim, a kolejne edycje wiążą się z tłumaczeniami Biblii bezpośrednio z języka hebrajskiego na język kaszubski, co zawdzięczamy o. prof. Dr. hab. Adamowi Ryszardowi Sikorze, jego współpracy z prof. Jerzym Trederem oraz zaangażowaniu w to dzieło Danuty Stenki – wybitnej polskiej aktorki pochodzącej z Kaszub.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz