„Wirtualizacja kulturowego dziedzictwa Pomorza 3D” także w słupskim muzeum

04 lutego 2015r. | Drukuj

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w porozumieniu z Bałtycką Biblioteką Cyfrową przystąpiło do projektu „Wirtualizacja kulturowego dziedzictwa Pomorza 3D” realizowanego w ramach programu „Kultura+” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fot. GK

fot. GK

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa została utworzona dzięki projektowi złożonemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku w ramach programu Mecenat 2007 ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum w Słupsku jest jednym z pierwszych partnerów uczestniczących w projekcie.

Zobacz więcej: Trójwymiarowa książnica już wkrótce w bibliotece

– Obecne przedsięwzięcie, na które przeznaczono kwotę ok. 230 tsięcy zł, zakładało zakupienie odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu możliwe jest wykonanie zdjęć w 3D. Zaplanowano digitalizację 800 obiektów muzealnych, w tym 20 tzw. gigapanoram. Do bazy cyfrowej wprowadzane są eksponaty z różnych okresów historycznych, głównie naczynia cynowe, rzeźby, dawne przedmioty codziennego użytku a także obiekty, których na co dzień nie można ujrzeć na stałej ekspozycji – mówi Anna Sujecka, która sprawuję opiekę merytoryczną nad projektem.

Planowany czas ukończenia projektu to kwiecień 2015 r., jednak pierwsze efekty będzie można zobaczyć już w lutym na stronie Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz