Zostań wolontariuszem MOPR

04 lutego 2015r. | Drukuj

Pomagaj innym, realizuj się, sprawdź się ! – pod takim hasłem rozpoczyna akcję rekrutacyjną wolontariuszy, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku. Wolontariuszem może zostać każda osoba, która posiada chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym.

fot. MOPR Słupsk

fot. MOPR Słupsk

– W tym celu wystarczy zgłosić się do naszego Ośrodka, wspólnie z koordynatorem wolontariatu wybrać ofertę współpracy wolontarystycznej, podpisać stosowne porozumienie i można działać – wyjaśnia Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR – Nasi wolontariusze są bardzo skuteczni w pracy na rzecz osób potrzebujących i czerpią z tego ogromną satysfakcję – dodaje.

Wolontariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie pomagają w nauce dzieciom z niezamożnych rodzin, wspólnie spędzają czas z samotnymi seniorami w ich domach, robią zakupy, czytają książki prasę, wychodzą na wspólne spacery. Osobom, które wolą działać w placówkach będących w strukturze MOPR, Ośrodek może zaproponować pomoc w organizacji wolnego czasu i imprez okolicznościowych w Dziennym Domu Pomocy Społecznej, do którego na co dzień uczęszczają seniorzy.

Co roku porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych z Ośrodkiem, podpisuje od 40 do 50 osób. Na życzenie wolontariusza MOPR wystawia zaświadczenie o ilości przepracowanych godzin oraz opinię o pracy wolontariusza.

Zainteresowane współpracą osoby mogą zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Słonecznej 15D pok. 213 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer 59-842-68-30.

Kandydat na wolontariusza odwiedzając Ośrodek powinien przy sobie mieć dowód osobisty lub w przypadku osób niepełnoletnich legitymację szkolną oraz zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na współpracę w ramach wolontariatu.

Personel MOPR rekrutację będzie kontynuować także na terenie szkół, w których prowadzone będą prelekcje dotyczące działań wolontarystycznych w Ośrodku.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz