Mission Stolpmünde. Miłośnicy historii w mundurach zapraszają do działania

04 lutego 2015r. | Drukuj

Od początku roku na ternie Słupska i Ustki działa grupa pod nazwą „Mission Stolpmünde”. Miłośnicy historii przebierają się w historyczne mundury i biorą udział w inscenizacjach historycznych bitew.

fot. facebook / Mission Stolpmünde

fot. facebook / Mission Stolpmünde

Organizują wypady survivalowe jak i liczne marsze po zróżnicowanym terenie. Jak sami mówią, stworzyli tę grupę po to, aby wprowadzić w życie dzieciaków jak i młodzieży coś nowego co oderwie ich od gier komputerowych.

– Będziemy również przeprowadzać szkolenia z np. strzelania, rzutu granatem, taktyk używanych we współczesnych jednostkach wojskowych jak i tych których używano podczas II Wojny Światowej. Poza szkoleniami zajmujemy się rekonstrukcją Bundeswehry czyli współczesnej armii Niemieckiej i armii Szwajcarskiej (Swiss Army) z lat 1945-1980 – mówi Piotr Krysztofiak z grupy „Mission Stolpmünde”.

Każdy może dołączyć do tej grupy. Znajdziesz ich na facebooku: Mission Stolpmünde


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz