Korczakiem w ścianę. Projekt Graffiti w słupskiej Placówce Socjalizacyjnej!

02 lutego 2015r. | Drukuj

W ostatni weekend w Placówce Socjalizacyjnej „Mój Dom-Moja Przyszłość” w Słupsku odbyły się warsztaty grafficiarskie. Inicjatorem akcji był Przemysław Kaca, wychowawca tejże Placówki, który zaprosił Patryka Łukaszuka – profesjonalnego grafficiarza. Lęborczanin namalował w świetlicy Placówki wizerunek Janusza Korczaka – pedagoga i twórcy Domu Sierot.

fot. facebook / Hip-Hop "Drugą Szansą" w resocjalizacji

fot. facebook / Hip-Hop „Drugą Szansą” w resocjalizacji

Obok postaci Starego Doktora na ścianie pojawiły się również jego słowa: „Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie”.

Zobacz więcej: „Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży” już w sprzedaży!

– Z racji, że od dłuższego czasu realizuję z młodzieżą projekt hip-hopowy „Druga Szansa”, postanowiłem włączyć w ten projekt także graffiti, dlatego zaprosiłem Patryka – specjalistę od tej gałęzi hip-hopu – mówi Przemysław Kaca.

Dlaczego Janusz Korczak?

– Jak wiadomo, był on wybitnym pedagogiem, a zarazem twórcą Domu Sierot, w którym był także wychowawcą. To Janusz Korczak zwrócił uwagę na prawa dziecka, a także stał się mentorem dla wychowawców. Uważam, że nie tylko dzieci powinny wiedzieć kim był Stary Doktor, ale przede wszystkim współcześni wychowawcy, którzy powinni czerpać ze spuścizny tego wybitnego pedagoga. Mam nadzieję na kolejne warsztaty w pozostałych placówkach – dodaje inicjator projektu.

Chcesz wiedzieć więcej o projekcie „Druga Szansa”? Zajrzyj na facebooka Hip-Hop „Drugą Szansą” w resocjalizacji


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz