Gwiazdy amerykańskiego jazzu

05 października 2010r. | Drukuj

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne wydarzenie dla miłośników ambitnych dźwięków. Już 7 listopada 2010 roku na scenie przy ulicy Gdańskiej 12 zaprezentuje się trio jazzowe  MaMuGe 3.

Jest to grupa polsko-amerykańska, której lideruje saksofonista Maciej Obara. Razem z nim zagrają Harvey Sorgen (perkusja) i John Lindberg (bas) – uznani w Stanach Zjednoczonych muzycy jazzowi.

– To kolejna gratka dla miłośników jazzu w Lęborku – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Grupa zagra jedynie siedem koncertów w Polsce, w tym w Lęborku. Będą promowali swoją najnowszą płytę. Po raz kolejny lęborczanie będą mogli u siebie posłuchać jazzu na najwyższym światowym poziomie.

MaMuGe 3 / fot. mat. promocyjne

Koncert odbędzie się w niedzielę, 7 listopada 2010 roku. Początek o godzinie 20.00. Bilety w cenie 18 złotych w sprzedaży pojawią się od 11 października. Wejściówki będzie można nabyć w Galerii „Fregata” przy ulicy Reja 28(od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 16) oraz w kasie Kina „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12. Zachęcamy do wcześniejszego nabywania biletów.

Najnowsza płyta MaMuGe 3, którą zespół będzie promował w Lęborku, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem środowiska jazzowego, a o sukcesie płyty może świadczyć recenzja Tomasza Stańko: „Już pierwsze dźwięki najnowszej płyty Macieja Obary wzruszyły mnie, wprowadziły w czar tej muzyki (…) Jego muzyka jest silna, dojrzała, głęboka, pełna czaru, piękna. Jest jego własna.”


Opublikowano w: Kultura i edukacja
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze