Ogólnopolska akcja liczenia bezdomnych odbyła się także w Słupsku

23 stycznia 2015r. | Drukuj

Do 227 osób bezdomnych dotarły patrole słupskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w ramach Ogólnopolskiej akcji liczenia osób bezdomnych.

fot. MOPR Słupsk

Akcję po raz drugi zainicjowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W środę 21 stycznia liczenie miało miejsce na ternie całego kraju, w tym i w Słupsku. W Słupsku do osób bezdomnych docierały specjalnie zorganizowane patrole złożone z pracowników socjalnych Zespołu ds. osób bezdomnych i uchodźców MOPR przy wsparciu Policji, Straży Miejskiej oraz streetworkerów ze Stowarzyszenia „Horyzont” oraz Straży Kolei.

Zespoły pojawiły się w tzw. miejscach niemieszkalnych, gdzie często przebywają osoby bezdomne: działkach, klatkach schodowych, strychach, pustostanach, dworcu a także w miejscach, przeznaczonych dla osób bezdomnych: noclegowni, ogrzewalni, schronisku, Domu Interwencji Kryzysowej. Każdy członek patrolu miał specjalnie przygotowaną ankietę, którą wypełniała osoba bezdomna. Oprócz samego badania osoby bezdomne były namawiane do przeniesienia się z miejsc niemieszkalnych, do noclegowni lub ogrzewalni. Otrzymywały także pełną informację o możliwościach uzyskania pomocy.

– Akcja przebiegła bez zakłóceń – informuje Klaudiusz Dyjas, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – Z danych wynika, że liczba osób bezdomnych jest w Słupsku od kilku lat stała i wynosi około 200 osób – dodaje.

Ostanie ministerialne badanie służby pomocowe w całym kraju przeprowadziły w lutym 2013 roku. Patrole dotarły do 30, 7 tys osób bezdomnych. Z uzyskanych danych wynika, że w placówkach w tym czasie przebywało około 22 tys. osób, a około 8,5 tys osób przebywało poza placówkami. W województwie pomorskim w placówkach doliczono się 1825 osób, poza placówkami dotarto do 857 osób.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz