Kolędowe sukcesy w Szemudzie

22 stycznia 2015r. | Drukuj

X Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Gimnazjum w Szemudzie przeszedł do historii. Dla uczestników z powiatu kartuskiego przebiegł on całkiem udanie. Między innymi w kategorii solistów z klas I-III zwyciężyła Kornelia Domaszk z Sierakowic, zaś wśród zespołów z kat. IV-VI najwyżej oceniono rodzinny duet Dominikę i Mikołaja Gawinów z Sulęczyna.

“Spiéwné kwiôtczi” z Banina

“Spiéwné kwiôtczi” z Banina

Wśród zwycięzców znalazła się też Weronika Pryczkowska reprezentująca Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie z Banina. Była najlepsza wśród dorosłych solistów. Weronika dodatkowo otrzymała nagrodę specjalną za najlepszą wymowę kaszubską. W tej kategorii trzecie miejsca zajęła Marta Okrój, również związana z ZKP Banino, choć na konkursie reprezentująca jedno z kartuskich liceów. Pomiędzy uplasowała się Daria Baske z Kartuz. Banińskie Zrzeszenie wystawiło także zespół „Spiéwné kwiôtczi”, który otrzymał wyróżnienie.

Ponadto z powiatu kartuskiego z sukcesami wystąpili uczniowie z Dzierżążna, Kiełpina, Chwaszczyna i Przodkowa. Znacznie więcej uczestników było z powiatu wejherowskiego. (jd)


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz