Media na Wyspach: brytyjski polityk zmarł w Słupsku przez wódkę

22 stycznia 2015r. | Drukuj

Ujawniono okoliczności śmierci brytyjskiego parlamentarzysty, który zmarł w czasie wizyty w Polsce. Jak podaje BBC, 73-letni Jim Dobbin wypił śmiertelną dawkę alkoholu. Polityk w fatalną podróż do naszego kraju wybrał się we wrześniu zeszłego roku.

fot. BBC

fot. BBC

Dobbin, brytyjski parlamentarzysta, działacz Partii Pracy, przyjechał do Słupska na uroczystości wręczenia miastu Nagrody Europy. To najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy władzom lokalnym za działalność dla promocji idei europejskiej.

Z relacji brytyjskich mediów wynika, że po suto zaprawianej kolacji polityk poczuł się źle, więc koledzy poradzili mu, by się położył. Żona Dobbina zaniepokoiła się dopiero, gdy nie mogła go dobudzić. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie wkrótce zmarł.

Sekcja zwłok wykazała, że zawartość alkoholu we krwi Dobbina była pięć razy wyższa niż dopuszczalna w Wielkiej Brytanii dla osób kierujących. W jego płucach znaleziono natomiast kawałki jedzenia, które zablokowały drogi oddechowe. Koroner określił przyczynę śmierci jako „nieszczęśliwy wypadek”.

Dobbin podobno nie był wielkim entuzjastą alkoholu. Nie zwykł pić w domu, a po wyskokowe trunki sięgał jedynie w towarzystwie. Od wódki wolał natomiast piwo.

Parlamentarzystą był od 1997 r. Miał czworo dzieci i ośmioro wnuków.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz