Bliżej powstania nowego centrum Gdyni. Jest inwestor Międzytorza

14 stycznia 2015r. | Drukuj

Tętniące życiem, z bogatą ofertą biurową, handlową i mieszkalną, utrzymane w modernistycznym stylu. Tak ma wyglądać w przyszłości gdyńskie Międzytorze. PKP, właściciel terenu, wybrał inwestora, który zagospodaruje 14-hektarową działkę. Najatrakcyjniejszą koncepcję zabudowy przestrzeni przygotowała firma Semeko. Wartość inwestycji szacowana jest na około 700 mln euro.

mat. prasowe

mat. prasowe

Obszar Międzytorza wyznaczają ulice Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, Polska i Węglowa. Inwestor w kilku etapach chce wybudować lokale o łącznej powierzchni ponad 340 tys. m kw. – mieszkalne, handlowe, biurowe oraz hotel. Umowa pomiędzy PKP a Semeko ma zostać podpisana jeszcze w styczniu, natomiast prace budowlane planowane są za mniej więcej dwa lata. Przedsięwzięcie ma być gotowe na jubileusz stulecia Gdyni – w 2026 roku.

By budowa mogła ruszyć, wcześniej Rada Miasta Gdyni musi uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Prace nad nim trwają już od wielu miesięcy. – Przygotowując go, teraz między innymi przy udziale zainteresowanych inwestorów, musimy realnie spojrzeć na to co można zrealizować w tym miejscu. Istotne są uwarunkowania wynikające z planowanego układu drogowego, ale też z możliwości infrastruktury kanalizacyjnej lub energetycznej. Oczywiście jesteśmy gotowi do współpracy i otwarci na różne koncepcje – zapowiada Marek Karzyński, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni, zaznaczając jednocześnie, że ważne jest także porozumienie w sprawie wyłączenia z użytkowania wieczystego PKP gruntów pod przyszłe drogi publiczne, którymi będzie można dojechać do projektowanej na Międzytorzu zabudowy.

Galeria


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz