Gdynia zaprasza ptaki

14 stycznia 2015r. | Drukuj

To już 17. edycja konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”, podczas którego uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich ponownie będą mogli swoje talenty budowniczych budek lęgowych i karmników.

fot. Svdmolen/CC/Wikimedia

fot. Svdmolen/CC/Wikimedia

Wszyscy, którzy chcą przystąpić do konkursu powinni dostosować się do jego regulaminu (http://www.gdynia.pl/g2/2013_12/77194_fileot.pdf)  Ściany budek lęgowych  powinny być odpowiedniej grubości, tak żeby domek był izolowany od zbyt niskich albo zbyt wysokich temperatur. Dach karmnika powinien być szerszy od podstawy, tak żeby deszcz nie zalał  posiłku. Prace nie powinny być ozdobne i kolorowe, żeby nie zwracały uwagi drapieżników – tłumaczy Dorota Marszałek-Jalowska z Wydziału Środowiska gdyńskiego magistratu.

Konkurs cieszy się dużą popularnością – na każdą edycję wpływa średnio 300 prac; nagrodzonych jest 10 najlepszych. Dodatkowo nagradzamy 3 szkoły, z których wpłynęło najwięcej prac – dodaje Dorota Marszałek-Jalowska. Budki i karmniki należy dostarczyć do Wydziału Środowiska przy ulicy 10 Lutego 24 do 13 lutego do godziny 15.00.

Po ogłoszeniu wyników budki i karmniki zostaną rozdane mieszkańcom, instytucjom i szkołom, zainteresowanym umieszczeniem ich na swoim terenie, na przykład na działkach i wezmą odpowiedzialność za ich utrzymanie.

Celem konkursu Zapraszamy ptaki do Gdyni  jest upowszechnianie wiedzy o ptakach i ich zwyczajach, zachęcenie dzieci i młodzieży do pracy na rzecz ochrony przyrody. Chodzi też o uzupełnianie miejsc lęgowych, wspieranie naturalnych metod do walki ze szkodnikami i edukacja na temat poprawnych zasad dokarmiania ptaków.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze