Nie wyrzucaj choinki do śmietnika! Daj jej drugie życie!

12 stycznia 2015r. | Drukuj

Wzorem lat ubiegłych, PGK przygotowane jest do zbiórki świątecznych choinek od mieszkańców Słupska i okolic. Akcja pod hasłem „Daj choince drugie życie” ma na celu upowszechnienie zwyczaju zbiórki świątecznych drzewek i zwrócenie uwagi mieszkańców na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Prowadzone działania mają ograniczyć ilości odpadów biodegradowalnych na składowisku, które znacznie powiększają swoją objętość w okresie poświątecznym.

fot. pgkslupsk.pl

fot. pgkslupsk.pl

Pracownicy PGK apelują do mieszkańców osiedli, domów jednorodzinnych, właścicieli obiektów handlowych, usługowych, administracji i zarządców nieruchomości, a także wspólnot mieszkaniowych, o niewyrzucanie poświątecznych choinek do śmietników, tylko składanie ich obok pojemników do selektywnej zbiórki odpadów z umieszczonym logo PGK.

W okresie poświątecznym służby Zakładu Robót Porządkowych PGK będą odbierać choinki, a następnie dostarczać je do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie, gdzie zostaną poddane utylizacji poprzez rozdrobnienie i posłużą jako materiał strukturalny przy produkcji nawozu organicznego. Część z nich wykorzystana będzie ponadto w czasie zimy jako materiał izolacyjny do hodowli roślin w szklarniach ZUO a także jako materiał do nasadzeń krzewów na skarpach składowiska.

W przypadkach zgromadzenia większej ilości porzuconych drzewek, aby przyśpieszyć ich odbiór – wystarczy zadzwonić do dyżurnego dyspozytora Zakładu Robót Porządkowych (tel. 59 842-56-63).

Choinki można również dostarczać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Dla mieszkańców Słupska jest to Bałtycka EkoPrzystań przy ul. Bałtyckiej 11A (czynna 7.00 do 18.00 oraz w soboty w godz. od 7.00 do 15.00).


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz