Kłusownik zatrzymany przez policjantów

09 stycznia 2015r. | Drukuj

Policjanci z Komisariatu w Damnicy zatrzymali 42-letniego mieszkańca tej gminny podejrzanego o kłusownictwo i posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Śledczy na jego posesji zabezpieczyli nielegalnie upolowane mięso jelenia oraz ponad 150 kg z liśćmi tytoniu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Do policjantów z komisariatu w Damnicy zaczęły docierać informacje o kłusownikach, którzy na terenach leśnych i polach zakładają wnyki na zwierzynę leśną. Śledczy zajmując się tą sprawą natrafili na trop mężczyzny, który mógł mieć związek z tym procederem. Kilka dni temu kryminalni z Damnicy weszli na teren posesji należącej do 42-letniego mieszkańca tej gminny. Tam w trakcie przeszukania policjanci ujawnili jak się okazało nielegalnie upolowaną tuszę jelenia przygotowaną już do oprawienia.

– Śledczy poszukując narzędzi służących do kłusownictwa weszli do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Tam ujawnili kilkanaście kartonów, wewnątrz których znajdowało się ponad 150 kilogramów liści tytoniu. Podczas oględzin i przesłuchania potwierdzono, że były one nielegalne-bez polskich znaków akcyzy – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej Policji.

Właściciel posesji został zatrzymany i przesłuchany. W sprawie kłusownictwa usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawą nielegalnego tytoniu zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku . Jak wstępnie ustalili śledczy, 42-latek przechowując tytoń bez polskich znaków akcyzy naraził Skarb Państwa na straty w wysokości co najmniej 50 tysięcy złotych. Jak zapowiadają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz