50-latek w kieszeni miał nielegalną amunicję

09 stycznia 2015r. | Drukuj

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku zatrzymali 50-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczono 8 sztuk amunicji kal 20 i 9 mm. Mieszkaniec gminy Kobylnica, został już przesłuchany i usłyszał w tej sprawie zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Słupsku i posterunku w Kobylnicy uzyskali informacje o tym, że jeden z mieszkańców gminy może posiadać nielegalną amunicję. W trakcie patrolu funkcjonariusze udając się we wskazane miejsce zauważyli osobę o podobnym wizerunku. Podczas interwencji okazało się, że jest to 50-letni mieszkaniec gminy Kobylnica.

– Podejrzenia śledczych, iż może posiadać amunicję potwierdziły się w trakcie jego przeszukania. W spodniach i kurtce miał ukrytą łuskę oraz 8 sztuk amunicji kaliber 20 i 9 mm. Podczas interwencji mężczyzna nie był w stanie w sposób zwięzły wyjaśnić policjantom okoliczności w jakich wszedł w posiadanie amunicji, a ponadto okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Dalsze czynności na miejscu i sprawdzenie w systemie policyjnym, potwierdziło, że 50-latek nie posiada pozwolenia na broń i amunicję. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Wczoraj, po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania amunicji. W ramach dalszego postępowania amunicja zostanie przesłana do ekspertyzy, która określi jej stan i wyjaśni, czy nie była wykorzystywana do celów przestępczych.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze