Nowe kaszubskie kolędy i pastorałki

22 grudnia 2014r. | Drukuj

Solistka Weronika Pryczkowska oraz zespoły „Spiéwné kwiôtczi” działający pod egidą Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Baninie zrealizowali nowe pastorałki i kolędy.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Dziecięce „Spiéwné kwiôtczi” nagrały trzy utwory. Pierwszy z nich to pieśń adwentowa „Na rôrotë” z muzyką Wacława Kirkowskiego. Do kolejnej również autorem nut jest ten sam kompozytor z Sianowa. Nosi tytuł „Na pasterkã”. Kompozytorem trzeciej, o tytule „Gwiżdże”, jest z kolei utytułowany Jerzy Stachurski z Czeczewa zrzeszony w Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych, który także jest autorem muzyki do dwóch nowych pastorałek „Swiãti kùmk” oraz „Gòdowi wspòmink”. Teksty do wszystkich utworów napisał członek Związku Literatów Polskich, Eugeniusz Pryczkowski.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Nowe utwory są bardzo nastrojowe. Wyrażają oczekiwanie na nadejście i radość z narodzenia Chrystusa, inne w niezwykle subtelny sposób skłaniają do rozważania nad istotą tego faktu.

Do wszystkich zrealizowano już teledyski. Pierwsze z nich można już słuchać i oglądać na antenie TV Wybrzeże w programie „Spiéwné ùczbë”, który nieprzypadkowo nawiązuje nazwą do „Spiéwnëch kwiôtków”. (jd)


Opublikowano w: Rodnô ZemiaWiadomości LITE
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz