Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lęborku

05 stycznia 2015r. | Drukuj

11 stycznia w Lęborku po raz kolejny odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą zbierane dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki seniorów.

mat. prasowe

mat. prasowe

W najbliższą niedzielę odbędzie się XXIII edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Lęborku ponad 160 wolontariuszy w godz.  9.00-16.00 kwestować będzie na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. Od godziny 12.00 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych przy ul. Marcinkowskiego 1  rozpocznie się impreza integracyjna, podczas której wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek kulturalnych. Usłyszymy także miejscowe zespoły rockowe.

Około godz. 18.00 odbędzie się losowanie fantów głównych. Ci wszyscy, którzy wcześniej nabyli los za 2 zł, będą mogli wylosować przy odrobinie szczęścia m.in. okna, rower, odkurzacz, tablet, żelazko oraz wiele innych atrakcji. Gwiazdą wieczoru jest zespół VINTAGE, który wystąpi około godziny 19.00.

Zespół VINTAGE powstał na początku 2005 roku z inicjatywy Krzysztofa Wałeckiego – charyzmatycznego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, współpracującego niegdyś z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Oddziałem Zamkniętym jako wokalista (lata 1995 – 2000r). Vintage to klasyczne rockowe trio. Na gitarze basowej gra Michał Borowiak a na perkusji Paweł Szafraniec. Dotychczasowy dorobek zespołu to dwa albumy. Płyta „Vintage No 1” (2007r – 11 utworów) a wraz z nią  dwa teledyski („Smutny” oraz „Tak Jak Motyl”), które do tej pory pojawiają się w stacjach telewizyjnych TV4 i POLSAT 2. Druga płyta „WIELKI ZEN” (10 utworów), wydana została w 2011 roku.

Obecnie Vintage pracuje przy nagraniach kolejnych utworów na nową, trzecią płytę, nie rezygnując jednak z grania swoich żywiołowych koncertów emanujących rock&rollową energią i doskonałym kontaktem z publicznością.

Podczas trwania występów na scenie lęborskiego „Mechanika” będą prowadzone licytacje, w których oprócz gadżetów WOŚP i innych ciekawych przedmiotów, będzie można wylicytować specjalnie wykonaną na XXIII Finał WOŚP statuetkę „Orkiestrowy wiatraczek”. Statuetka ta nawiązuje do tegorocznej myśli przewodniej XXIII Finału WOŚP, wykonana jest m.in. ze srebra i bursztynu. Wstępny projekt przygotowała pani Halina Krzewniak – prezes Stowarzyszenia TAK, a wykonała Firma Odlewnicza „Olimpia” Kazimierza i Radosława Kozłowskich z Mostów. Trzy takie statuetki zostaną zlicytowane podczas lęborskiej imprezy w auli „Mechanika” ok. godz. 17.30, a jedna w trakcie licytacji internetowej Allegro – ( od 10 stycznia do 24 stycznia 2015r.). Cena wywoławcza statuetki wynosi 100 zł.

Ponadto tego dnia na placu Pokoju w godz. 11.00 – 14.00 odbędzie się pokaz pojazdów militarnych, strażackich i motocykli. Ok. godz. 12.30 w specjalnie przygotowanym basenie strażackim odbędzie się kąpiel Morsów Łebskich.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze