Popiłeś? Sprawdź swój stan trzeźwości na słupskim komisariacie

05 stycznia 2015r. | Drukuj

We wszystkich Komisariatach Policji w Słupsku zamontowane zostały bezkontaktowe alkomaty do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki temu urządzeniu w w kilka sekund można sprawdzić stan trzeźwości. Środki na zakup tych urządzeń pozyskane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku w ramach realizacji projektu pn. „Wdrożenie zintegrowanego systemu łączności oraz zakup sprzętu ratowniczego i środków transportu na potrzeby Zintegrowanego Systemu Ratownictwa Województwa Pomorskiego”.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

– Dzięki tym urządzeniom, bez zbędnego oczekiwania każdy chętny może w kilka sekund zbadać swój stan trzeźwości. Przy alkotestach umieszczona jest szczegółowa instrukcja obsługi. Czas badania to tylko chwila. To prosty w obsłudze alkotest, który pozwoli stwierdzić, czy osoba badana jest pod wpływem alkoholu -mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Warto wiedzieć. Urządzenie nie podaje stężenia alkoholu, nie pokazuje konkretnych wyników, ale daje sygnał, gdy korzystający z niego kierowca jest w stanie który wskazuje na spożycie i tym samym nie powinien prowadzić auta.

Alcoblow sygnalizuje już nawet najniższe stężenie alkoholu i jest do tego odpowiednio skalibrowany. Alcoblow jest dostępne o każdej porze dnia i nocy w ogólnodostępnych poczekalniach Komisariatu Policji przy ulicy Reymonta i Alei 3-go Maja. Idea jest taka, aby badanie alkomatem było anonimowe. Sprawdzenie trzeźwości przeprowadza się bez kontaktowo – nie ma konieczności używania ustnika. Wystarczy przez około 5 sekund dmuchać w kierunku czujnika urządzenia z odległości kilku centymetrów, a wynik jest tylko do wiadomości badanego.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz